וילונות מיקדו

mikado3_1200

בכל שיח או כתבה על וילונות מתייחסים לסוגי הבד השונים מהם הם עשויים – ממשי וכותנה דרך אורגנזה וקטיפה וכלה בפשתן ובטפטה. אך ישנם גם מוצרים נטולי בד, העושים שימוש בחומרים שונים לגמרי. חברת גלומר לכם היכרות עם סוג מיוחד של וילונות: מיקדו.

נדמה כי ישנן וריאציות אינסופיות על וילונות מבחינת העיצוב והסוג, צבעי הבד, רמת שקיפותו, הדוגמאות השונות שעליו, בחירה בריבוי שכבות, שיטות תלייה, עיטורים ועוד. אולם כמעט בכל המקרים והאפשרויות הקיימים בתחום ישנו דבר אחד משותף – כל המוצרים עשויים מסוג כזה או אחר של בד. גם אם יהיה זה בד סינתטי לחלוטין, יש עדיין קישור מתבקש בין מוצרים אלו לבד, כאילו בלתי ניתן להפריד ביניהם.

לפיכך, מוצרים אלו בולטים מאוד בשונותם מול מוצרי ההצללה האחרים בתחום – יריעות ה"בד" שלהם עשויים מחומרים אחרים לחלוטין, לרוב קשים יותר, אך בעיבוד ובהרכבה המעניקים להם רכות וקלילות כשל בד מן המניין. אומנם מוצרים אלו אינם מתאימים לכל טעם, אך חובבי העיצוב הכפרי או האתני יתלהבו מייחודם, כמו גם מהמראה הטבעי, החמים והנינוח שלהם.

מוצרי הצללה ייחודיים מחומרים טבעיים

מוצר זה עושה שימוש בחומר שנשמע חריג, כמעט נטול שייכות לתחום המדובר – עץ. כדי להפוך את העץ הקשיח ליריעות רכות וקלילות, משתמשים ברצועות דקיקות של עץ או במבוק (נצרים, למעשה), הקשורות זו לזו יחדיו בחוטים. הצפיפות שונה ממוצר למוצר, אך ניתן לומר שאין מדובר בווילון אטום לגמרי, כי אם כזה המאפשר חדירת אור מבעדו במראה קליל יותר מתריס. יש לציין כי לעתים משתמשים גם ברפיה, בקש ובחבלים כתחליף לנצרי עץ בייצור וילון מיקדו.

ישנם סוגים שונים של וילונות מיקדו, הנבדלים זה מזה בסוג החומר, בצפיפותו, בעוביו, באופן הפתיחה (רומאית או גלילה, בדרך כלל) ובצורת הקשירה של השלבים. בין הסוגים הנפוצים: מיקדו זיג זג, נצרים ובעלי קשירה מדורגת.

וילונות במראה כפרי – ובהפעלה מודרנית

השימוש בחומר הבלתי שגרתי והטבעי בגווני העץ יוצר וילונות אלגנטיים, חמימים ומקסימים, המשתלבים להפליא בבתים בעלי אווירה כפרית נינוחה ורגועה. עם זאת, גם במוצר זה, בעל המראה הלואו-טקי, ניתן לשלב את מנעמי המודרניזציה כמו בכל מוצר דומה, ולהפכו לחשמלי.

בעזרת שילוב מנוע חשמלי ניתן ליצור וילון מיקדו חשמלי, הנפתח בלחיצת כפתור או על ידי מתג/שלט. בבתים חכמים ניתן לחבר מוצרים חשמליים כגון אלו אל המערכת הכוללת, להפעלה אוטומטית חכמה.

גלומר מציעה מבחר וילונות מיקדו יפהפיים למחפשים הצללה בעלת מראה מיוחד לבית או לעסק. צרו עמנו קשר למידע נוסף אודות מוצר מרשים ויוצא דופן זה.