מאמרים

וילונות לחדרי תינוקות

עיצוב חדר לתינוק מעמיד אתגר מהנה לכל זוג הורים שעומד להיוולד להם הילד הראשון. נגיד את האמת, בעיצוב חדר לתינוק ראשון במשפחה משקיעים ההורים הרבה יותר מאשר ישקיעו בעיצוב חדרי הילדים בעתיד, כאשר אלה ייוולדו, והבוגרים יעברו לחדרי ילדים גדולים יותר. אם אתם עומדים להיות הורים בפעם הראשונה תוכלו למצוא במאמר זה התייחסויות רבות לעיצוב חדר התינוקות, בחירת וילון לחדר תינוקות, והקפדה על כמה פרמטרים שאסור לגשת לעיצוב חדר זה בלעדיהם.

עיצוב חדרי ילדים ברמות שונות

כמו בכל תחום אחר בחיים, גם עיצוב חדרי תינוקות תלוי בתקציב שלכם ובחוש האסתטי שלכם. גם מי שלא ניחן בחוש אסתטי מולד יכול להיעזר בשרותיהם של מעצבי פנים המתמחים בחדרי תינוקות, וילדים קטנים שיוכלו להפוך את חדר התינוקות שלכם למקום מסוגנן ויפיפה. אבל יש כמה פרמטרים שלא משנה באיזה רמת עיצוב תרצו לחדר הילדים, תמיד תהיו חייבים להתחשב בהם, ואלה:

  • בטיחות – חובה לשמור על רמת בטיחות מקסימלית בחדרי תינוקת וילדים, וזה אומר, שימוש בחומרים שלא יכולים לפגוע בילדים, הימנעות מפינות חדות, סידור החדר באופן שיאפשר לכם ולתינוק התנהלות קלה ובטוחה וכדומה.
  • נוחות – חדר תינוקות הוא למעשה בית מלאכה שבו מתבצעות פעולות רבות החל מהנקה, האכלה, החלפת חיתולים, משחקייה, מקום לשינה ומנוחה, והוא משמש גם כמחסן בגדים וצעצועים וכיוצא באלה. משום כך יש לקחת בחשבון את כל המרכיבים הללו, ולעצב את החדר כך שיהיה לכם הכי נוח לתפקד בחדר וביעילות המירבית.
  • תאורה – כל חדר תינוקות חייב תאורה ועדיף תאורה טבעית (בשעות היום כמובן) על פני תאורה מלאכותית שתשמש אתכם בלילות בעיקר. תאורה לחדר תינוקות נקבעת על ידי מספר וגודל החלונות ופתרונות ההצללה לחדר זה. וילון לחדר תינוקות הוא פתרון ההצללה המומלץ, וניתן לבחור וילונות מתוך מבחר גדול של אפשרויות כאשר הקו המנחה צריך להיות – הכנסת כמה שיותר אור לצרכים הפרקטיים של החדר ושליטה על כמות האור כדי לאפשר מנוחה ושינה לתינוק גם בשעות היום.
  • סגנון ואסתטיקה – כאשר משלבים את כל הפרמטרים הללו ומוסיפים את פרטי הריהוט הרצויים, גופי תאורה שונים, שטיח, וילון לחדר תינוקות וכדומה מקבלים חדר שהוא גם בטוח, גם נוח, גם מואר וגם מאד אסתטי.

חשוב לזכור כי וילון לחדר תינוקות יכול להיות ממבחר סגנונות שונים. התאמת וילון לחדר תינוקות נעשית כמו שמתאימים כל וילון לכל חדר, על ידי התאמת הוילון לסגנון העיצוב שנבחר לחדר, נוחות ההפעלה שלו והתחזוקה של וילון זה, וסוג הבד בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם. למשל: יש אמהות שירצו לישון או לנמנם על כורסת ההנקה בשעות הצהריים יחד עם הילד, וקשה להן מאד לעשות זאת כאשר החדר מוצף אור. במקרים כאלה יש לבחור וילון עם אלמנט כהה בבד על מנת למנוע חדירת אור השמש בעת שסוגרים אותו לחלוטין.

על מנת לבחור את הוילון לחדר התינוקות שלכם, כנסו לאולם התצוגה רחב הידיים של גלומר יצרני וילונות ומוצרי הצללה, ותוכלו לקבל ייעוץ מקצועי ויחס אישי חם, לצד מגוון עצום של וילונות ופתרונות הצללה לכל הצרכים שיש לכם בבית.

צור קשר

אולם התצוגה | היצירה 14, א.ת. חדש, אור יהודה | 03-5386000
מפעל ומשרדים | מעלה המגדל 14, א.ת. חדש, אור יהודה
03-538600003-5332585 | glomar@glomar.co.il