מאמרים

וילונות לחדרי שינה עושים את ההבדל

חדרי שינה כבר מזמן עברו שדרוג משמעותי וכיום אין מתייחסים עוד לחדרי שינה כמקום שנכנסים אליו בלילה ועוזבים אותו בבוקר. חדרי שינה בהגדרה שלהם הפכו הרבה יותר גדולים ומרווחים, והם כוללים בהרבה מקרים גם פינת ישיבה קטנה, שולחן איפור או שולחן עבודה לאחד מבני הזוג, מרחב גדול, חלונות גדולים להחדרת אור השמש לתוך החדר וכדומה. בהתאם לשדרוג החדר מבחינת הגודל והשימוש בו גם עיצוב חדרי שינה עבר מהפך, וכיום מתייחסים לחדרים אלה באותה הקפדה כפי שמתייחסים לעיצוב חלל הסלון בבית. וילון לחדר שינה הפך לאלמנט עיצובי חשוב מעין כמוהו בתפיסה החדשה של חדרי שינה, וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של אפשרויות שמהוות חלק אינטגראלי מכל סגנון עיצוב שתבחרו לחדר זה.

וילון לחדר שינה – כל האפשרויות

אין הגדרה ייעודית לוילונות עבור חדרי שינה. כל וילון לחדר שינה שמותאם לעיצוב החדר ומתאים לגודל החלון ולפרקטיות הנדרשת ממנו יכול להתאים לחדרי שינה. חדרי שינה מעוצבים בסגנונות שונים, ולכן המבחר של וילונות צריך להיות מותאם לסגנונות האפשריים ולא להכיל מספר מצומצם של וילונות ייעודיים. בין הוילונות המתאימים לשמש כפתרונות הצללה בחדרי שינה ניתן למנות את הוילונות הבאים:

  • וילונות רומאיים
  • וילונות גלילה
  • וילונות בד קלאסיים

לכל אחד מסוגים אלה היתרונות והחסרונות שלו, גם מבחינת הפרקטיות וגם מבחינת בחירת הסגנון שאמור להתאים לעיצוב החדר באופן כללי. וילונות רומאיים או וילונות גלילה מעוצבים מאפשרים פריסה מאד טובה של הבד לרוחב החלון, ולהצגה מאד אסתטית של הדוגמה, אך הם פחות פרקטיים לצרכי הצללה, ולכן מי שמחפש הצללה טובה יותר יעשה נכון אם יבחר בוילונות הקלאסיים יותר.

וילונות רומאיים – וילון רומאי עשוי מבד חזק ובצורה מלבנית. תלייתו נעשית מקו התקרה והוא כולל חבל משיכה שבאמצעותו מעלים ומורידים את בד הוילון למידת האור שרוצים שתכנס לחדר. יש גם דגמים המופעלים בצורה חשמלית עם שלט רחוק או מפסק מיוחד. ניתן לקבל וילונות אלה במבחר בדים, ולהרכיבם ממספר שכבות, דבר שהופך אותם לאלמנט עיצובי ממדרגה ראשונה.

וילונות גלילה – וילונות אלה נגללים מעלה מטה, וניתן לנעול אותם בכל גובה שבוחרים. הם בחירה מצויינת לחדרי שינה, מאד נוחים להפעלה, וניתן לרכוש אותם עם בדים להאפלה מוחלטת או מבדים בהירים יותר להכנסת אור כל שעות היום ללא קרני השמש היוקדים. גם וילונות אלה ניתן להזמין עם הפעלה חשמלית.

וילונות בד קלאסיים – וילונות קלאסיים תמיד התאימו, ותמיד יתאימו לחדרי שינה. המבחר הגדול של בדים מרהיבים ממיטב יצרני הבדים בעולם מאפשר קבלת מראה מסוגנן וקלאסי לחדר השינה, או לכל מקום אחר שייבחר להתקין אותם. וילונות אלה ניתנים לעיצוב גם בעזרת בחירת המסילות הרצויות, מוטות מיוחדים, חבקים שונים וסיומות מסוגננים. וילונות אלה ניתן להתאים לכיסויי המיטה בחדר השינה, וליצור אווירה אחידה במידה וזה הקו שרצוי לכם.

וילונות גלומר מעמידים לשירותכם אולם תצוגה גדול, שבו תוכלו לבחון את כל סוגי הוילונות, וכן קטלוגים מכל העולם של וילונות בסגנונות שונים. אנשי המקצוע של גלומר יעזרו לכם לבחור וילון לחדר שינה בהתאם לסגנון ולצרכים הספציפיים שלכם.

צור קשר

אולם התצוגה | היצירה 14, א.ת. חדש, אור יהודה | 03-5386000
מפעל ומשרדים | מעלה המגדל 14, א.ת. חדש, אור יהודה
03-538600003-5332585 | glomar@glomar.co.il