מאמרים

וילונות לחדרי נוער

כאשר אנו מדברים על עיצוב חדרי נוער שונה הדבר מעיצוב חדרי תינוקות וילדים. ברוב המקרים יהיו בן או בת הנוער שלכם בעלי דעה משלהם אודות עיצוב החדר הרצוי להם, וברוב המקרים זה יהיה מאד רחוק ממה שאתם רוצים או חושבים לנכון. תנו למתבגרים שלכם לעשות את העבודה מתוך ידיעה שזו הבחירה שלהם, אבל יחד עם זאת תוכלו לשמש להם כיועצים, וככל שהבנתכם תהיה גדולה יותר במרכיבים השונים של העיצוב, כך תוכלו לעזור להם באופן שיתקבל עליהם, ולא ייתפס כנכפה עליהם. 

ככלל, תמיד טוב לתת לבני הנוער לעשות את הבחירות שלהם כל עוד לא מדובר בבחירות מסוכנות מבחינה בטיחותית. ומכיוון שעיצוב החדר של הנער או הנערה איננו אקט שיכול לסכן מישהו, למעט בחירת חומרים מסוכנים כמו זכוכית או רהיטי מתכת עם פינות חדות וכדומה, הרי שיש להעניק להם חירות מלאה, כמו בבחירת הבגדים שלהם וכדומה. אפשר ומומלץ להמריץ אותם להתייחס לחדר שלהם כאל מקום שיהיה כיף לשהות בו גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה פרקטית.

וילון לחדר נוער – מה כדאי?

בחירת וילון לחדר נוער לא תמיד פשוטה. וילון הוא אלמנט עיצובי ופרקטי, ועליו לשמש בחדר לתקופה ארוכה. לכן יש להתייחס למספר אלמנטים חשובים כשמכוונים לבחירת וילון לחדר זה.

  • אלמנט הנוחות – אלמנט זה חשוב ביותר לגבי התחזוקה של הוילון וניקיונו, שכן בני נוער, כמו ילדים, נוטים ללכלך כל דבר שבא במגע איתם. הם אוכלים ושותים בחדר, מארחים חברים רבים, משחקים במשחקים, נוגעים בכל דבר וכדומה. לפיכך, וילון לחדר נוער צריך להיות מבד שקל לנקות אותו, שקל להפעיל אותו, ועליו להיות עמיד וחזק מאד.
  • אלמנט הסגנון – למרות הבלבול של רוב בני הנוער בגיל זה אודות דברים רבים בחייהם, ניתן לכוון את בחירת הוילון לחדר שלהם בצורה כזו שתתאים לכל יתר המרכיבים שבחרו לחדר. כלומר, לא לבחור עבורם, אלא להדגיש את חשיבות ההתאמה לסגנון העיצוב שבחרו, וגם אם לא מדובר בסגנון אחיד או מיוחד.
  • אלמנט התאורה – אסור לשכוח כי וילונות הם למעשה אלמנטים של תאורה. הם מאפשרים או מונעים מאור השמש להיכנס לחדר, ועליהם להיות מאד גמישים במובן זה. כלומר, על הוילון לאפשר אטימה מלאה לכניסת אור השמש, ולחילופין לאפשר לכמות אור גדולה להיכנס בלי לסנוור. כדי לעשות זאת יש לבחור בוילונות המאפשרים דרגות הצללה אלה, ויש מבחר לא קטן של וילונות המאפשרים זאת.

סוגי הוילונות הרצויים בחדרי נוער

וילונות שיעמדו בקריטריונים הללו לחדרי נוער יכולים להיות וילונות פשוטים מבד עם לולאות המושחלות על ציר אופקי לרוחב החלון. בד זה יכול להיות כהה או בהיר, לפי הצורך, וניתן לפתוח ולסגור וילונות אלה בקלות על ידי הסטתם לצדדים. תפירת וילונות אלה צריכה להיעשות מבד חזק ומאד עמיד, וכזה שקל לנקות אותו. בנושא הסגנון, ניתן למצוא וילונות כאלה באין ספור הדפסים שיתאימו לכל חדר של כל מתבגר בכל צורה שיבחר לו.

גלומר וילונות מאפשרת לכם לבחור מתוך מגוון עצום של וילונות ופתרונות הצללה לחדרי שינה ילדים ונוער, ובאולם התצוגה הגדול של החברה תוכלו ליהנות מייעוץ מקצועי ומחירים מאד נוחים לכל סוגי הוילונות.

צור קשר

אולם התצוגה | היצירה 14, א.ת. חדש, אור יהודה | 03-5386000
מפעל ומשרדים | מעלה המגדל 14, א.ת. חדש, אור יהודה
03-538600003-5332585 | glomar@glomar.co.il