מאמרים

וילונות לחדרי ילדים

כאשר רוב האנשים שומעים את הביטוי "וילון לחדר ילדים" הם רואים בעיני רוחם וילון צבעוני או וילון עם דוגמאות ילדותיות של נסיכות, או פרחים או דוגמאות גיאומטריות שונות, ציורים נאיביים וכדומה. אבל זו לא הדרך היחידה, או המומלצת להתייחס לוילונות עבור חדרי ילדים. עיצוב חדרי ילדים לא חייב להיות "ילדותי" באופי שלו, וכך גם ההתייחסות לוילונות לחדרי ילדים. עיצוב יפה ואסתטי לחדרי ילדים יכול להשתמש באלמנטים שאינם ילדותיים כלל, אלא במרכיבים מסוגננים על מנת להעניק לחדר אווירה מיוחדת ויפה. חשוב לזכור כי טעם מתפתח אצל ילדים כאשר הם נמצאים במגע עם עיצובים יפים, יצירות אמנות, כלים ורהיטים יפים ומותאמים וכדומה. סגנון ילדותי ורעשני בגיל מוקדם עשוי לקבע בעיני הילד צורת התייחסות לעיצוב שתהיה שבלונית ושטחית.

פרקטיות וסגנון בבחירת וילונות

בחירת וילונות לחדרי ילדים מצריכה שימת לב לשני פרטים חשובים:

פרקטיות – על וילונות לחדרי ילדים להיות מאד פרקטיים ונוחים לשימוש. עליהם להיות עשויים מבד שקל לנקות אותו, כי ילדים נוהגים ללכלך כמעט כל דבר שבא איתם במגע, ועליהם להיות מתוכננים בהתאם למיקום החדר בבית (צפון, דרום, מזרח מערב) על מנת לשמש כהצללה יעילה בעת שזווית השמש מחדירה את קרניה לתוך החדר.
סגנון – על וילון לחדר ילדים להתאים לסגנון החדר שבו תרצו לעצב אותו. אם אתם הולכים על עיצוב חם עם רהיטי עץ מלא וצבעים חמים, על הוילונות להשלים מראה זה מבחינה אסתטית, וניתן לבחור מספר וילונות שיתאימו לצרכים אלה בלי שיהיו ילדותיים מידי או פשוטים מידי. אם אתם מחליטים על סגנון יותר מתכתי עם מיטת קומותיים ממתכת, כסאות ממתכת או מתכת משולבת עם פלסטיק וכדומה, תוכלו למצוא וילונות, שיתאימו בדיוק למראה הזה כדוגמת וילונות רומאיים בגוונים שונים, וילונות פליסה או וילונות הסטה המונחים על גבי מוט, שהם אולי הנוחים ביותר לשימוש בחדרי ילדים.

סוגים שונים של וילונות לחדרי ילדים

וילונות לחדרי ילדים יכולים להיות כל וילון שתבחרו, כל עוד אתם נאמנים לסגנון ולפרקטיות של הוילון ונוחות התפעול שלו. וילונות לחדרי ילדים יכולים לכלול את הסוגים הבאים:

  • וילונות ארוכים עד לרצפה
  • וילונות בגודל החלון בלבד
  • וילונות מבד עבה וכהה למניעת חדירת אור מבחוץ
  • וילונות מבד קל ואוורירי המאפשר חדירת אור רך מבחוץ
  • וילונות גלילה
  • וילונות ונציאנים מסוגים שונים
  • וילונות בד מעוצבים וכדומה

לגבי הצבעוניות של הוילונות, יש להקפיד כי אלה יהיו בהתאם לעיצוב החדר וסגנונו, ומאד מומלץ להתאים את צבעי וגווני הוילונות לאהילים שבחדר הילדים, ולאלמנטים נוספים של תאורה, שטיחים, רהיטים וכדומה. וילונות יכולים להוסיף המון לחדר ילדים גם מהבחינה האסתטית, ועל מנת למצוא את השילוב המתאים מומלץ לעיין בחוברות עיצוב של חדרי ילדים, ובאתרי אינטרנט העוסקים בכך באופן מקצועי. באופן הזה תגלו כי חדרי ילדים לא חייבים להיראות "ילדותיים" מידי, ובטח כאשר הילדים מתבגרים קצת, ורוצים סגנון אישי משלהם.

וילונות גלומר משלבים בין יופי לפרקטיות ותוכלו לבחור בין מוצרי החברה הרבים שמתאימים לחדרי ילדים בכל הגילאים. גלומר עוסקת בתפירה והתקנה של וילונות מזה שנים רבות, וכל מוצריה ידועים כבעלי איכות מהשורה הראשונה ובמחירים נוחים.

צור קשר

אולם התצוגה | היצירה 14, א.ת. חדש, אור יהודה | 03-5386000
מפעל ומשרדים | מעלה המגדל 14, א.ת. חדש, אור יהודה
03-538600003-5332585 | glomar@glomar.co.il