מאמרים

וילונות כפתרונות הצללה

בשנים האחרונות, עם עליית המודעות לחשיבות החיסכון בחשמל ובשמירה על איכות הסביבה, עולה שוב קרנם של הווילונות כפתרון הצללה חשוב, אסתטי ומועיל. בואו להביט אתנו ולגלות מה מסתתר מאחורי הווילון!

כאשר מדברים על "פתרונות הצללה" האסוציאציה הראשונה עבור רבים הנה מוצרי הצללה כגון סוככים, מרקיזות ופרגולות,אולם כאשר הם מעוצבים ומותקנים כיאות, גם וילונות משתייכים לקטגוריה זו. כמו כן, וילונות איכות הנם הרבה מעבר לאלמנט עיצובי או ספקי צל – הם יכולים גם לתרום להקטנת הוצאות החשמל וליצירת מזג אוויר נעים יותר בתוך הבית, המשרד או העסק.

כיצד זה עובד?

  1. בקיץ, חלק ניכר מהחום נכנס אל הבית דרך פתח החלון. כל דבר העומד בתווך ומצמצם את כניסת האור, הקרינה והחום תורם לשמירה טובה יותר של הטמפרטורה בחדר, ומכאן גם להפחתת הצורך בשימוש באמצעי קירור הפועלים בעזרת חשמל.
  2. בחדר מוצל כהלכה, התחממות החלל במהלך היום מתעכבת, כך שמלכתחילה נדרש פחות מיזוג.
  3. גם לאחר קירור, כיסוי החלונות בווילון חכם יכול לסייע בשמירה על אפקט הקירור למשך זמן יותר ממושך. לכן, ראשית, מערכת המיזוג עובדת פחות קשה, ושנית, ניתן להפעילה לפרק זמן קצר יותר, ובכך לחסוך בהוצאות החשמל.
  4. בבתי מגורים, שיקול חשוב נוסף, הוא אגירת חום השמש במהלך היום. למרות שנהוג לחשוב על בתים כעל חפץ סטטי, הם "נושמים" במעין מעגל חום. כך, חום אשר נספג בחדר במהלך היום, נפלט בהדרגה במהלך הלילה. כך נוצר מצב בו חם יותר בתוך הבית מאשר מחוץ לו. לפיכך, חדר אשר ספג פחות חום במהלך היום, יהיה קריר ונעים יותר גם במהלך הלילה.

כמו כן, מעבר לשיקולי החום, הפחתת קרינת השמש לחלל החדר מצמצמת את מידת הנזק אותו היא יכולה לגרום לחפצים כגון רהיטים, שטיחים, ספריות וכיו"ב. ככל שאמצעי החציצה יהיו חכמים ואיכותיים יותר, כך תגדל האפקטיביות שלהם.

מתי הווילון הופך לפתרון הצללה אפקטיבי?לרוב כאשר מדובר במוצר מתקדם, שהינו מעבר לדגמים הקלאסיים של "בד מתנפנף" פשוט. כיום, לאור השינויים בדרישות השוק ובטכנולוגיות החומרים, ישנם סוגי וילונות רבים, אשר מתרחקים מן העיצובים הקלסיים, ומטשטשים את הגבול בינם ובין תריסים וצלונים. עם סוגים אלה ניתן למנות:

  • וילונות ונציאניים ממתכת
  • וילונות ונציאניים מ-PVC
  • וילונות מבדים מסנני קרינה

במקרה שכזה אלמנט זה מספק החשכה מוחלטת לצד אפשרויות פתיחה מגוונות, הקובעות את כמות האור הנכנס. זהו איטום של ממש של פתח החלון, ולכן אפשר להתייחס אליו כאל מעין תחליף תריס לכל דבר ועניין.

צור קשר

אולם התצוגה | היצירה 14, א.ת. חדש, אור יהודה | 03-5386000
מפעל ומשרדים | מעלה המגדל 14, א.ת. חדש, אור יהודה
03-538600003-5332585 | glomar@glomar.co.il