מאמרים

הוונציאנים – בין תריס לווילון

מבין הסוגים הרבים הקיימים בשוק, אין וילונות המהלכים כה קרוב לקו התפר בין וילון לתריס כמו הוונציאנים, הן מבחינת עיצובם והן מבחינה פרקטית באופן השימוש בהם. ככאלו הם משלבים במוצר אחד את הטוב שבשני העולמות הקרובים אך השונים הללו.

על אף שיש רבים הנהנים משניהם גם יחד באותו חלון, פעמים רבות ישנם אלו המעדיפים וילונות, על יתרונותיהם הוויזואליים הבולטים, לעומת אלו המצדדים בתריסים הפונקציונליים והתכליתיים, ללא כחל ושרק. אך האם ניתן לשלב את שני אלו במוצר אחד ויחיד? ובכן, מוצר זה כבר קיים ומוכר, ועל אף שצורתו לעתים מזכירה יותר צלון, הרי שהוא מספק את שני הצרכים גם יחד: יופי ופרקטיקה. שילוב זה מושג על ידי שימוש בפסים מאוזנים דמויי רפרפות התריס, אך בתוך וילון של ממש – וילון ונציאני.

וילונות ונציאנים: עיצוב דמוי צלון

וילון ונציאני אינו בנויים מחתיכת בד אחת או שתיים, בדומה למה שנהוג לצפות. הוא עשוי פסים-פסים, המחוברים זה אל זה לכדי צלון אחד, כמעין תריס, שאינו קבוע אל החלון מכל צדדיו, אלא רק בחלקו העליון. משיכה בחוט המחבר בין הפסים היא שפותחת וסוגרת את הווילון, ומשנה את זווית הפסים שלו לקביעת מידת האור שברצוננו להכניס לחדר – בדיוק כמו בתריסים. מאידך, ניתן לגלול אותם כלפי מעלה ולאספם בחלק העליון, וכך ליהנות מכניסת אור מלאה וממבט חופשי אל הנוף בחוץ, כפי שאפשר לעשות עם וילונות.

הכל טמון בבחירת החומר

הפן המעניין בעיצוב וילונות ונציאניים הוא האפשרויות המגוונות בבחירת החומר ממנו הם מיוצרים. אפשר ליצור אותם מבד כזה או אחר, כמו גם מחומרים סינתטיים כמו PVC (לעתים בעיצוב דמוי עץ), ואפילו מפסי עץ דקיקים במראה טבעי או צבוע במבחר גוונים. אך פרט לכל האפשרויות הללו וילונות ונציאנים מיוצרים לא אחת דווקא מאלומיניום – אותו חומר ששמו כרוך מזה שנים רבות דווקא בעולם התריסים.

הדמיון לא נעצר כאן: גם מוצרים אלו יכולים לספק האפלה מלאה של החדר עם אטימת אור מוחלטת, וזאת הודות לשימוש בחומרי גלם אטומים, המונעים כניסת אור. בנוסף, ניתן להפוך מוצרים אלו לחשמליים, ממש כמו היו תריסי גלילה מאלומיניום.

הוילון התכליתי מכולם?

ניתן להתווכח בשאלה האם וילונות ונציאנים הינם התכליתיים והפונקציונליים ביותר מבין הסוגים הקיימים בשוק. הרי לכל סוג יש את חסידיו שלו, ויש מי שיראו בהם קרובים מדי לתריסונים, ויש מי שדווקא נשבעים בניקיון הפשוט בעיצוב שלהם, בעיקר בגרסה העשויה עץ טבעי בעל מראה חמים. אולם אם אתם מהמהססים במה לבחור מבין שתי האפשרויות הניצבות בפניכם לחלון, או מחפשים פתרון שימושי ותכליתי לסגירת חלון זכוכית קטן נטול תריס – זוהי האופציה הטובה בשבילכם.

ונציאנים, רומיים או כל סוג אחר של וילונות – לגלומר הפתרונות! צרו עמנו קשר למידע נוסף ולהזמנות.

צור קשר

אולם התצוגה | היצירה 14, א.ת. חדש, אור יהודה | 03-5386000
מפעל ומשרדים | מעלה המגדל 14, א.ת. חדש, אור יהודה
03-538600003-5332585 | glomar@glomar.co.il